ZAKOŃCZENIE SEZONU 2016/17

herb gryflogo kosmicznymeczGRYF GOLENIÓW - VIP TEAM

77:58

(15:17/26:14/10:16/26:11)

Dostępne:

relacja i zdjęcia


GRYF: Kulczyński (17), Zarzeczny (12), Bury (8), Gajdel (8), Żyłczyński (7), K. Szymański (6), Adamkiewicz (6), Musialski (5), Jakubiszak (5), Motyl (3), Balcerek (0), Żylak (DNP).
VIP TEAM: Ignatowicz (26), Kopiński (10), Gajewski (6), Dec (5), Łebiński (5), Chomont (2), Kijaczko (2), Mituła (2), Sobolewski (0), Rutkowski (0), Majdak (0), Szućko (0), Furmańczyk (0), Wojciechowski (0), M. Szymański (0), Wegnerowski (DNP).


W minioną sobotę goleniowski Gryf rozegrał ostatni mecz w sezonie 2016/17. Po niezwykle udanym debiucie w rozgrywkach centralnych, zajęciu czwartego miejsca w grupie A II ligi, a następnie dotarciu do 2. rundy play off w minioną sobotę zorganizowany został ostatni akcent bieżącego sezonu. Gryf Goleniów zmierzył się z zespołem Samorządowców & Biznesmenów, który ostatecznie został nazwany jako VIP TEAM.
Mecz pokazowy jako to tego typu spotkania mają w zwyczaju przebiegał w pokojowej atmosferze a zwłaszcza "zawodowcy" z Gryfa zagrali z szacunkiem dla rywali momentami jednak pokazując kilka efektownych zagrań, których autorami byli m.in. M. Zarzeczny i M. Adamkiewicz.
Co ciekawe wynik meczu otworzyli i zamknęli zawodnicy VIP TEAM. Pierwsze punkty na świetlnej tablicy były autorstwa Romualda Deca, który celnie trafił za trzy punkty, zaś ostatnie punkty w meczu to również rzut zza obwodu ale autorstwa Romana Kopińskiego. W zespole Gryfa zabrakło Arkadiusza Soczewskiego i Marcina Żylaka. Z kolei ekipa gości wzmocniona została Piotrem Ignatowiczem (wiceprezes Gryfa), który ostatecznie jak na byłego ligowca przystało był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny zdobywając 26 punktów i popisując się 100% skutecznością rzutów za 2 punkty (13/13)!
Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem VIP TEAM. Druga odsłona to już dominacja Gryfa, który objął na przerwę dziesięciopunktowe prowadzenie. W drugiej połowie kibice oglądali efektowne akcje, ale przede wszystkim pozytywny basket. Ostatecznie Gryf pokonał rywali różnicą 19 oczek, lecz nie wynik był tego dnia najważniejszy, ale możliwość spotkania i w sympatyczny sposób zakończenia udanego sezonu.
W każdej z przerw pomiędzy kwartami na kibiców czekały atrakcje. Już w trakcie pierwszej odbył sie konkurs dla najmłodszych kibiców, a każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Z kolei w trzeciej przerwie odbył się tradycyjnie konkurs Kina Helios, a jego uczestnicy trafiając celnie za trzy punkty otrzymali zaproszenia do Kina Helios.
Sporo emocji czekało na kibiców w przerwie pomiędzy druga i trzecią kwartą, gdzie odbyły się dwa konkursy dla zawodników.
Pierwszym z nich był konkurs rzutów za trzy punkty. Każdy z uczestników miał do oddania pięć rzutów z różnych pozycji. Wystartowało dziewięciu zawodników. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1.Tomasz Balcerek 4/5 (trafiony/oddany)
2. Roman Dec 2/5
Marcin Zarzeczny 2/5
Wojciech Łebiński 2/5
Piotr Ignatowicz 2/5
6. Roman Kopiński 1/5
7. Grzegorz Wegnerowski 0/5
Sylwester Gajdel 0/5
Leszek Kulczyński 0/5
Po tym konkursie nastąpił widowiskowy konkurs umiejętności, w którym udział wzięło ośmiu zawodników rywalizujących pomiędzy sobą systemem zwycięzca gra dalej. Wyniki poniżej:
ĆWIERĆFINAŁY:
Dariusz Kijaczko - Kamil Szymański (awans: K.Szymański)
Remigiusz Gajewski - Damian Motyl (awans: R. Gajewski)
Łukasz Mituła - Dawid Musialski (awans: D. Musialski)
Robert Chomont - Maciej Adamkiewicz (awans: M. Adamkiewicz)
PÓŁFINAŁY:
Kamil Szymański - Remigiusz Gajewski (awans: R. Gajewski)
Dawid Musialski - Maciej Adamkiewicz (awans: M. Adamkiewicz)
FINAŁ:
Remigiusz Gajewski - Maciej Adamkiewicz (triumfator: M. Adamkiewicz).

Tym samym sezon 2016/17 przeszedł do historii. Z pewnością był to wyjątkowy sezon, gdyż po ponad 20 latach miasto Goleniów zaistniało w sportach drużynowych w rozgrywkach centralnych. Goleniów był rozpoznawalny w Trójmieście, Wielkopolsce, Włocławku, a na ostatnim etapie w Warszawie. Dzięki awansowi na szczebel centralny basket w Goleniowie zaczął się odradzać. Powstała drużyna dziewcząt, która rozegrała pełny sezon w kategorii U-14, pojawiła się w ostatnich tygodniach grupa chłopców chcąca rozpocząć treningi w klubie. Czy ten stan i rozwój basketu za sprawą Gryfa uda się zachować? Kluczowe będą najbliższe tygodnie, choć nikt nie ukrywa, że sytuacja finansowa jest bardzo trudna i bez sponsora strategicznego nie ma szans na utrzymanie drugiej ligi w Goleniowie. Blisko trzysta osób na meczu 2.rundy play off i średnio blisko 200 osób co mecz w sezonie zasadniczym pokazują jednak, że zainteresowanie basketem na tym poziomie rozgrywkowym w Goleniowie jest i warto nie zaprzepaścić zbudowanego już potenacjału.

 

Zdjęcia z sobotniego meczu dzięki uprzejmości Małgorzaty Wojciechowskiej dostępne są TUTAJ